„Nuotolinis darbas, maistas į namus, apsipirkimas internete jau nieko nebestebina, mes manome, kad šiuolaikiniam žmogui taip pat lengvai prieinama turėtų būti ir medicina.”, – teigia D. Pleškus.
„Fleming” yra informacinių technologijų startuolis, mūsų misija – sukurti naują sveikatos priežiūros paslaugų teikimo standartą. Pasaulyje žmogaus sveikatos rodikliai šiuo metu jau yra fiksuojami išmaniaisiais prietaisais, o mes kuriame skaitmeninį įrankį, kuriame dirbtinis intelektas leis medicinos specialistams panaudoti šiuos duomenis sprendžiant pacientų sveikatos problemas”, – papildo M. Bacevičius.
Programėlė taip pavadinta ne atsitiktinai. Aleksandras Flemingas (1881–1955 m.) žymus britų biologas, 1928 m. atradęs peniciliną – vaistą, sukėlusį medicinos revoliuciją. „A. Flemingas mus įkvėpė kurti technologinį sprendimą, padėsiantį gydytojui ir pacientui siekti bendro tikslo – palaikyti paciento sveikatą”, – pažymi D. Pleškus.
„Fleming” vartotojai galės greitai ir lengvai susisiekti su medikais videoskambučiais, žinutėmis, dalintis su jais savo medicinine informacija. Dirbtinis intelektas yra sudėtingiausias startuolio projektas, kuris leis pasitikrinti negalavimo simptomus ir nuolat sekti savo sveikatos būklę: išmaniųjų laikrodžių ir programėlių duomenys bus sujungti į šiuolaikišką ir patogų sveikatos profilį. „Mes norime suteikti galimybę gauti visų medicinos sričių profesionalų konsultacijas realiu laiku, iš bet kurios vietos pasaulyje”, – atkreipia dėmesį M. Bacevičius. Primojoje programėlės versijoje vartotojai turės galimybę bet kuriuo paros metu susisiekti su šeimos gydytoju, ateityje taip pat planuojama pasitelkti ir kitų specialybių medikus.
Nuotolinė sveikatos priežiūra pastaruosius porą metų įgauna vis didesnį aktualumą. Šiuo metu, bendras tokių medicinos paslaugų rinkos dydis ES yra apie 8.4 mlrd. eurų, planuojama, kad iki 2025 m. ji išaugs iki 19 mlrd. eurų. Tai dar gana trumpą laiką egzistuojanti rinka, į kurią Lietuva žengia kartu su didžiosiomis Europos Sąjungos valstybėmis – Didžiąja Britanija, Vokietija ir Skandinavijos šalimis. Europos lyderiams keičiant medicininių paslaugų teikimo standartus, Lietuva taip pat prisijungia technologijomis paremta alternatyva.
Startuolio „Fleming” vykdomas medicininio dirbtinio intelekto projektas gavo 1 310 030 eurų finansavimą iš Europos regioninės plėtros sąjungos fondų, ir šiuo metu toliau vykdo medicininius-technologinius tyrimus kartu su Vilniaus kolegijoje dėstančiais medicinos ir IT specialistais.
Discussion about this post