Antradienis, 6 birželio, 2023
16 °c
Kėdainiai

Lietuvos energetikos agentūra skelbia nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų planų sąskaitų palyginimą

Nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymai atnaujinami ir pateikiami apskaičiuojant prognozuojamą mėnesio sąskaitą bei garantinio tiekimo kainą. Kainos nurodomos be valstybės taikomų kompensacijų. Į trečiąjį liberalizacijos etapą patenkantiems vartotojams pateikiama prognozuojama mėnesio sąskaita nuo 2023 m. sausio 1 d. Taip pat palyginimui pateikiama visuomeninio tiekėjo kaina, kuri galioja iki sausio 1 d.

Rugsėjo 8 d. duomenimis, elektros tiekėją jau yra pasirinkę 1,4 mln. vartotojų, tai yra 69 proc. visų buitinių vartotojų). Nepriklausomo elektros tiekėjo dar nepasirinko 522 tūkst. buitinių vartotojų (31 proc. visų buitinių vartotojų). Iš jų 430 tūkst. priklauso III liberalizacijos etapui, o 85 tūkst. vartotojų priklauso garantiniam tiekimui (sutarčių su tiekėjais nesudarę I ir II etapo vartotojai).

Rugpjūčio 31 d. Vyriausybė nustatė kompensavimo tvarką buitiniams vartotojams, kurių pasirinktas nepriklausomas elektros energijos tiekėjas nevykdys prisiimtų įsipareigojimų ir dėl to tokiems vartotojams bus užtikrinamas garantinis tiekimas (jei vartotojai nepasirinks nepriklausomo tiekėjo). Skirtumas tarp elektros energijos buitiniams vartotojams taikomos elektros energijos garantinio tiekimo kainos ir nutarime nustatytos minimalios 1 kWh elektros energijos kainos ribos (24,00 ct/kWh) negali būti didesnis kaip 60 proc. galutinės elektros energijos kainos. Visiems elektros energijos buitiniams vartotojams nuo liepos 1 d. yra taikomas dalinis tiekimo kainos kompensavimas (0,09 Eur/kWh), kuris galios iki gruodžio 31 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI