Nukentėjusioji pranešė, kad telefonu paskambinęs rusakalbis vyras ją pradžiugino, jog atėjo metas atgauti pajamas už savo senas investicijas. Tik pirmiausia moteris turėjo į savo kompiuterį įsidiegti nuotolinio kompiuterio valdymo programėlę „AnyDesk”, o tada parodyti šiuo metu banko sąskaitoje esantį pinigų likutį. Tada iš moters sąskaitoje buvusių santaupų buvo atliktos pinigų pervedimo operacijos į įvairias sukčių sąskaitas.
Policija įspėja, kad sparčiai tobulėjant technologijoms, progresuoja ir sukčiai, jų sukčiavimo schemos vis išradingesnės ir išmanesnės, naudojami įvairūs būdai, kuriais bandoma pasipelnyti iš patiklių ir užsidirbti norinčių gyventojų.
Yra ir kitas, panašus skambinančių asmenų sukčiavimo modelis, kai žmonėms siūloma pelningai investuoti į kriptovaliutas. Sukčiai taip pat prašo įsidiegti programėlę į asmeninį kompiuterį, kurios pagalba renka prisijungimo duomenis, kad galėtų perimti vartotojo paskyrą. Taip pat naudoja gudrybę, kai po pirmos asmens investicijos, sugrąžina dalį uždirbtų pinigų, taip užsitarnaudami pasitikėjimą. Tuomet žmogus investuoja daug drąsiau, tik vėliau atsiimti nei uždarbio, nei investuotų lėšų jau nebe pavyksta.
Atminkite, kad bendrovės, veikiančios Lietuvoje, turėtų Jums skambinti iš telefono numerio su lietuvišku kodu, o atstovai bendrauti lietuvių kalba. Tad, jei Jums puikų pasiūlymą investuoti pateikė užsienio kalba kalbantis asmuo, skambinantis iš telefono numerio su kitos šalies kodu, tai pirmas ženklas, kad informaciją turėtumėte vertinti labai atsargiai, nes didelė tikimybė, kad susidūrėte su sukčiais.
Būkite budrūs, neskubėkite susivilioti greitu ir lengvu uždarbiu iš investavimo, įvertinkite situaciją kritiškai.
Asmenys, kurie norėtų investuoti, gali patys pasidomėti teikiamomis investavimo paslaugomis, susipažinti su informacija, kreiptis konsultacijos į specialistus.
Discussion about this post