,,Tai buvo viena iš darbščiausių ir labai produktyviai dirbusių darbo grupių mano dar trumpoje politinėje karjeroje. Joje dirbo aukštos kvalifikacijos savo sričių žinovai, specialistai, jaunimas ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, todėl ir rezultatas gavosi geras“, − sako darbo grupės Gyventojų iniciatyvų tvarkos aprašui parengti vadovas, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.
Darbo grupė parengė nuoseklią tvarką, kaip gyventojai galėtų pasiūlyti savo naujoves, kurios būtų įgyvendintos. Galėsite spręsti, kur panaudoti dalį rajono biudžeto lėšų. Atrinktą idėją, už kurią balsuos gyventojai, finansuos ir visiškai įgyvendins rajono savivaldybė.
Kaip tai vyks?
Savo idėjas galės teikti kiekvienas ne jaunesnis kaip 16 metų Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje gyvenamąją vietą deklaravęs ar įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą asmuo. Bus galima teikti ne vieną idėją. Tačiau reikės, kad kiekvieną idėją palaikytų ir raštu jai pritartų 20 mūsų rajono gyventojų. Už vieno projekto idėją bus galima pasirašyti tik vieną kartą.
Projektus bus galima teikti į tris kategorijas:
- Kėdainių miesto seniūnijoje įgyvendinamo mažos apimties projekto. Tai yra toks projektas, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų ir jis įgyvendinamas per vienerius metus.
- Atroji kategorija – skirta rajono seniūnijoms. Čia galės varžytis miestelių idėjos, kurios įgyvendinamos per vienerius metus, o jų vertė taip pat neviršys 20 tūkst. eurų.
- Trečioji kategorija − tai visoje Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje įgyvendinamas didelės apimties projektas, kurio vertė iki 100 tūkst. eurų.
Reikalavimai idėjoms
Idėjoms pasiūlyti numatytas gana ilgas laikas – ne trumpiau kaip 2 mėnesiai.
Idėja turės būti įgyvendinama Kėdainių rajono savivaldybės valdomoje arba valstybinėje žemėje, kuri yra skirta bendram, viešam naudojimui.
Konsultacijas ir metodinę pagalbą gyventojams teiks savivaldybės administracijos atsakingi darbuotojai ir specialistai.
Paraiškas priimsime jums patogiu būdu: arba elektronine forma, arba laišku.
Vertins komisija
Užregistruoti pasiūlymai vertinami bus maždaug 2 mėnesius.
Komisijoje dirbs specialistai, kurie turės patikrinti ir įsitikinti, ar realus idėjos biudžetas, ar projekto veiklomis sukurta infrastruktūra nebus naudojama komerciniais tikslais, ar pačią idėją galima techniškai įgyvendinti toje vietoje.
Balsuos ir rinks gyventojai
Komisijos atrinktų projektų sąrašas bus skelbiamas viešai.
Už idėjas visą mėnesį balsuos patys mūsų rajono gyventojai.
Vienas gyventojas galės balsuoti visose trijose projektų kategorijose, bet ne daugiau už vieną projektą.
Įgyvendins savivaldybė
Išrinktu projektu bus laikomas tas projektas, kuris surinks minimalų balsų kiekį: už Kėdainių miesto seniūnijoje įgyvendinamą mažos apimties projektą nustatytas minimalus 300 balsų kiekis, už rajono seniūnijose įgyvendinamą projektą − 200 balsų, o už didelės vertės projektą rajone jau reikės, kad savo balsą atiduotų ne mažiau kaip 2000 asmenų. Išrinkti ir patvirtinti gyventojų iniciatyvų projektai bus įtraukti į savivaldybės strateginio veiklos plano programas, o šimtaprocentinis finansavimas jiems bus suplanuotas 2022 metų savivaldybės biudžete. Didelės apimties projektai gali būti įgyvendinami ir dar kitais biudžetiniais metais po konkurso pabaigos.
Mero Valentino Tamulio potvarkiu sudarytoje darbo grupėje dirbo šie jos nariai: jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Eglė Marija Kavaliauskienė, nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė Jūratė Juodeikienė, bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkas Mantas Kučinskas, rajono tarybos nariai Indrė Fiodorova ir Sandra Barzdienė, savivaldybės administracijos specialistai − nevyriausybinių organizacijų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, teisininkė Dovilė Jasiūnė,
architektas Rytis Vieštautas, Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas ir mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė. Darbo grupei vadovavo mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.
Komentuoti