Ieškant žiedo, atitinkančio mylimosios skonį, jūsų biudžetą ir džiugintantį dar daugelį metų, jums prireiks šiek tiek pasiruošimo. Kuo atidžiau pažvelgsite į šią nelengvą, tačiau ir malioną užduotį, tuo laimingesnė bus būsimoji sužadėtinė. Įdėję šiek tiek pastangų ir atsižvelgę į žemiau pateiktus patarimus, galėsite būti užtikrinti savo pasirinkimu. Taigi, į ką svarbu atkreipti renkantis sužadėtuvių žiedą?
- Biudžetas – kiek turėtumėte išleisti sužadėtuvių žiedui?
Paiešką kaip mat palengvinsite nusistatydami biudžeto rėžius. Pagal tai, kiek planuojate išleisti, žinosite savo galimybių lauką – prabą, metalą, deimantą ir kita. Nusprendę dėl biudžeto dydžio, tikrai rasite tai, kas tiks būtent jums, o svarbiausia ir būsimai sužadėtinei.
Jungtinėse Amerikos Valstijose yra paplitusi nuomonė, kad sužadėtuvių žiedo kaina turi būti lygi dviejų mėnesių vyro atlyginimo dydžiui. Ši taisyklė yra laikoma atgyvenusia ir sprendimą kiekvienas vyras turėtų priimti pagal savo situaciją ir norus.
O kiek žiedui išleidžia lietuviai? Pastaraisiais metais mūsų šalies jaunikių sužadėtuvių žiedams vidutiniškai skiria 500-700 eurus. Vis tik jūs patys turite nuspręsti, kokią sumą planuojate išleisti pagal savo galimybes.
- Skirkite ypatingą dėmesį merginos ar moters stiliui
Svarbiausias dalykas, kurį turite turėti galvoje ieškodami žiedo, žinoma, yra būsima nuotaka. Juk ji turės visą gyvenimą nešioti šį žiedą. Kad geriau suprastumėte jos stilių, atkreipkite dėmesį į papuošalus, kuriuos ji jau nešioja.
Jei jos papuošalų dėžutėje dominuoja auksas, žinote, koks metalas jai patinka. Ieškokite būtent tokių stilių sufleruojančių užuominų. Jei mergina papuošalus dėvi retai ir jums sunku atpažinti jos skonį, rinkitės klasikinį žiedą, kuris patiks kiekvienai.
Tam, kad sužinotumėte norimo žiedo stilių, atsižvelkite į merginos pomėgius, estetinį suvokimą. Galbūt ji dievina modernizmą? O gal propaguoja minimalų gyvenimo būdą? Galbūt mėgsta vintažinį stilių? Svarbu tiksliai įvertinti tam tikrus merginos bruožus, kad žiedas būtų pritaikytas būtent jai.
- Kaip sužinoti žiedo dydį?
Akivaizdu, kad žiedo dydis yra ne vieta spėlionėms. Žinoma, galėtumėte paklausti savo merginos, bet tada neliktų jokios paslapties. Tačiau, kaip išsiaiškinti dydį neišsiduodant?
Vienas iš metodų yra paslapčia pasiskolinus merginos jau turimą žiedą nunešti jį pas juvelyrą. Jis pamatuos žiedo dydį. Kitas būdas yra turimą žiedą apibrėžti ant lapo ir tada pasikonsultuoti su specialistu.
Dar vienas būdas yra vyrui pačiam pasimatuoti merginos jau turimą žiedą ir pasižymėti vietą iki kurios pavyks žiedą užsimauti. Nuėję į juvelyrikos studiją raskite žiedą, kuris užsimauna iki tos pat vietos.
Jei mergina žiedų nenešioja, galite apie dydį sužinoti iš jos draugės, sesės ar mamos. Taip pat vienas iš saugių variantų yra įsigyti didesnio dydžio žiedą, kurį vėliau bus galima sumažinti.
- Kokį metalą pasirinkti?
Pasirinkdami metalą savo mylimosios žiedui, turite daugybę variantų. Geltonas auksas yra tradicinis sprendimas, tačiau daugelis mano, kad baltasis auksas yra universalesnis. Kadangi baltasis auksas yra sumaišytas su lydiniu, tokiu kaip nikelis, kad suteiktų jam spalvą, baltas auksas taip pat yra stipresnis už geltoną auksą, todėl jis yra patvaresnis ir mažiau linkęs įbrėžimams.
Tačiau stipresnis už abu yra rožinis auksas. Dabar ypač madingas rožinis auksas, kuris įgauna rausvą atspalvį iš vario, sumaišyto su auksu. Jei jūsų mergina mėgsta madą, rausvas auksas gali būti ypač taiklus pasirinkimas. Jei jūsų biudžetas yra didesnis arba paslankus ir jei jūsų mergina teikia pirmenybę baltai spalvai, galbūt norėsite apsvarstyti platinos žiedą. Platina yra dar kietesnė ir nesukelianti alergijos , nors norint išlaikyti blizgesį, ją reikia dažnai poliruoti.
- Deimantas ar brangakmenis?
Ne visi sužadėtuvių žiedai privalo būti su deimantu. Deimantai tapo sužadėtuvių žiedų sinonimu, tačiau tai nėra vienintelis pasirinkimas. Kiti brangakmeniai, pavyzdžiui, smaragdai, rubinai ar safyrai, gali būti puiki alternatyva turintiems mažesnį biudžetą. Net ir planuojant išleisti didesnę sumą, kai kurie žmonės ieško spalvingesnio brangakmenio.
Jei vis tik norite klasikinio žiedo su dailiu deimantu, turite atkreipti dėmesį į karatus. Deimanto svoris ir vertė matuojami karatais: 1 karatas yra lygus 200 mg. Nuo karatų skaičiaus priklauso deimanto dydis – kuo didesnis karatų skaičius, tuo deimantas bus didesnis. Juvelyrikoje deimantai karatais matuojami kaip atskiri akmenys arba kaip jų visuma. Sužadėtuvių žiedams populiariausi yra 0,1 karato deimantai, 0,2 karato deimantai ir 0,5 karato deimantai.
- Deimanto forma taip pat svarbi
Jūsų deimanto forma yra vienas svarbiausių žiedo dizaino elementų. Nė viena forma nėra geresnė už kitą – tai priklauso nuo jūsų asmeninių nuostatų (ar jūsų partnerio). Apvalūs briliantai yra populiariausia sužadėtuvių žiedų deimantų forma ir suteikia didžiausią blizgesį. Kiti nori unikalesnės formos, tokios kaip ovalas arba stačiakampis.
Deimanto forma daro didelę įtaką kitiems žiedo dizaino elementams. Deimanto pjūvis lemia, kiek šviesos atspindi akmuo. Deimantas gali pasižymėti puikia spalva, skaidrumu ir karatais, tačiau jei jis atspindi tik šiek tiek šviesos, jis bus nuobodus ir negyvas. Tuo tarpu deimantas su puikia forma ir pjūviu stulbinamai žvilgės.
- Ryžkitės įgyvendinti savo viziją
Jei niekaip nepavyksta rasti žiedo, kuris atitiktų jūsų viziją, verta apsvarstyti individualų užsakymą. Patikėkite savo idėją juvelyrams, pasikonsultuokite ir papasakokite savo viziją. Galbūt radode puikių žiedą, tačiau jis pagamintas ne iš to metalo, kurio norėtumėte. Pasiteiraukite ar juvelyrikos studija žiedo dizainui pritaikytų norimą metalą.
Turite aiškią viziją ar ne, konsultacija su juvelyru ar šios srities profesionalu tikrai bus į naudą. Patikėkite šią užduotį ekspertams ir nustebsite, ką nuostabaus galima sukurti.
- Neskubėkite
Sužadėtuvių žiedo paieškos vyksta vieną kartą gyvenime, todėl šiai užduočiai reikia skirti pakankamai laiko. Manote, kad radote ko ieškote pirmą kartą lankydamiesi parduotuvėse? Puiku. Padarykite užrašą, nufotografuokite keletą nuotraukų, paklauskite, ar jis gali būti greitai išparduotas, ir tęskite toliau. Pažvelkite internete, ieškokite prekybos centruose, prieš priimdami sprendimą įsitikinkite, kad ištyrėte visus įmanomus kelius. Neskubėkite ir nepirkite žiedo tol, kol nesate visiškai tikri, kad jis pavers jūsų būsimą nuotaką laiminga.
Discussion about this post