Laureatų gretas papildė Kėdainių krašto dailės draugijos pirmininkė¸ tautodailininkė Albina Mackevičienė. Pretendentę pristatė Kėdainių krašto dailės draugija.
Albina Mackevičienė aktyvi tautodailininkų parodų, autorinių parodų (karpinių, tapybos, šiaudinių skulptūrų), užsienio, zoninių ir respublikinių parodų ir konkursų dalyvė. Tautodailininkų bendruomenėje yra žinoma kaip viena iš aktyviausių ir geriausių Lietuvos karpytojų. Jos darbai (karpinių ir tapybos) atspausdinti ne vienoje karpinių knygoje ir parodų-konkursų kataloguose. Nuo 1980 m. Albina Mackevičienė kasmet dalyvauja tautodailininkų parodose, konkursuose, rengia savo autorines parodas. Jos karpinių yra Estijoje, Latvijoje, Danijoje, Lenkijoje, Kanadoje, JAV, Rusijoje, Ukrainoje, Kazakstane, Izraelyje ir Vatikane (pas popiežių Benediktą XVI-ąjį), Lietuvos Nacionalinio muziejaus dailės fonde, Raseinių krašto muziejuje, Tauragės muziejuje, Kupiškio etnografijos muziejuje, Niūronių Arklio muziejuje ir kt. 2019 m. Albina Mackevičienė išleido savo mokinių virš pusantro tūkstančio popieriaus karpinių knygą „Karpykime kartu“, kurioje paruošta ir autorės pristatyta metodinė medžiaga, pagrįsta jos karpinių mokymo metodika ir ilgalaike darbo patirtimi. Ši knyga yra tarsi vadovėlis tiems, kurie nori išmokti karpyti. Kasmet Albina Mackevičienė ruošia mokinius Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursui „Sidabro vainikėlis“, veda seminarus, edukacinius užsiėmimus, kurių metu moko karpyti įvairius karpinius, taikomosios dailės darbus, organizuoja ir veda šieno skulptūrų plenerus. 2019 m. pretendentė dalyvavo respublikiniuose pleneruose „J. Tumo Vaižganto kūrybos keliu“ ir „Popierinis Niūronių žirgelis – II“, 2019 m. – respublikinėje konferencijoje „Karpiniai ugdymo įstaigose. Tradicijos ir šiandiena“ skaitė pranešimą. 2020 m. dalyvavo respublikiniame karpytojų plenere „Vydūniška dvasia“, surengė autorines parodas, kurias pristatė Kėdainių rajono kultūros įstaigose, aktyviai dalyvavo respublikinėse karpinių parodose, konkursuose. 2020 m. Albinai Mackevičienei suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2021 m. A. Mackevičienė vykdė projektą ir gavo Lietuvos kultūros tarybos Meno kūrėjo stipendiją. Projekto metu atrinko ir susistemino nuo 1980 m. turimus savo karpinius, iškarpė naujus, fotografavo, retušavo ir paruošė juos naujos knygos „Mano karpiniai“ leidybai. Daugybė Albinos Mackevičienės darbų byloja apie tautodailininkės intensyvią veiklą, svarų indėlį į Kėdainių krašto kultūrą, jos sklaidą šalyje, karpinių meno populiarinimą jaunimo tarpe.
Albina Mackevičienė premijai pasiūlyta už etninės kultūros puoselėjimą, kultūrinį švietėjišką darbą su rajono gyventojais, ypač su jaunimu, bei aktyvią kūrybinę ir kultūrinę meninę veiklą.
Be A. Mackevičienės, 2021 m. Kėdainių krašto kultūros premijos laureatu pretendavo tapti Kėdainių kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė, dailininkė, tekstilininkė, Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė, Kėdainių dailės mokyklos tekstilės mokytoja, fotomenininkė, Kėdainių fotografų draugijos narė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė ir literatė, pirmojo rajone literatų klubo „Varsna“ įkūrėja, bibliotekininkė, mokytoja, katechetė Genė Sereikienė.
Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis sveikindamas naująją Kėdainių krašto kultūros premijos laureatę A. Mackevičienę dėkojo visiems kultūros darbuotojams už nuoširdų darbą turtinant kraštiečių kultūrinį gyvenimą.
Renginio metu taip pat buvo pagerbtas Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis už muziejininkystės darbus.
Discussion about this post