2021 m. lapkričio 26 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras priskyrė B 1.1.529 variantą susirūpinimą keliančiam variantui (angl. VOC), o Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) jam suteikė Omicron pavadinimą.
Pasak ECDC pranešimo, Omicron viruso variantas yra labiausiai nuo pandemijos pradžios pakitęs viruso variantas, kuris kelia rimtą susirūpinimą dėl galimo reikšmingo vakcinų veiksmingumo sumažėjimo ir padidėjusios pakartotinio užsikrėtimo rizikos.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, jog šiuo metu su mokslininkais yra dirbama siekiat išsiaiškinti, kokį potencialų poveikį gali turėti naujas Omicron variantas šiuo metu naudojamoms vakcinoms. Taip pat PSO pažymi, kad vakcinos išlieka labai svarbios mažinant sunkios COVID – 19 ligos ir mirties riziką, įskaitant nuo dabar pasaulyje dominuojančio Delta varianto.
ULAC medikai primena, kad COVID – 19 ligos sukėlėjas SARS-CoV-2 virusas, savo apvalkalo paviršiuje turi S baltymą, per kurį virusas jungiasi su receptoriais, esančiais kvėpavimo takų epitelinių ląstelių membranose – tokiu būdu užkrėsdamas ląsteles. Genetinė viruso analizė rodo, jog dėl vykstančių mutacijų pandeminis koronavirusas (SARS-CoV-2) kinta, ir pandemijos pradžioje dominavęs SARS-CoV-2 variantas pakito į variantą, kuris yra labiau prisitaikęs plisti tarp žmonių ir šiuo metu pasaulyje dominuoja (Delta).
Daugiau informacijos galima rasti ECDC pranešime
ČIA
Daugiau informacijos PSO pranešime
ČIA ir papildytame PSO pranešime
ČIA
Pranešimą parengė ULAC medikai.