Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi patarimais kaip prižiūrėti savo telefono ekraną ir kokią ekrano apsaugą pasirinkti.
Didžiausi pavojai, su kuriais susiduria jūsų telefono ekranas
Gerai žinomo išmaniųjų telefonų ekranų stiklų gamintojo „Corning” teigimu, vidutiniškai žmogus numeta savo telefoną septynis kartus per metus. Telefono ekranai dūžta daug dažniau nei jų nugarėlės. Be nukritimų, telefonų ekranams taip pat kenkia aukšta temperatūra, aštrūs daiktai, smėlis, sūrus vanduo, dulkės ir purvas.
Naudodami telefoną be ekrano apsaugos, smarkiai padidiname mechaninių ir išorinių ekrano pažeidimų riziką. Nors smulkūs įbrėžimai kasdieniam darbui su telefonu netrukdo, ilgainiui jie gerokai sumažina ekrano atsparumą smūgiams. Be to, net ir patys mažiausi įskilimai gali pakenkti sklandžiai įrenginio veiklai, o per įskilusią ekrano vietą į telefono vidų gali patekti dulkių arba drėgmės.
Kadangi šiuolaikinių telefonų korpusinės dalys dažniausiai yra klijuojamos, didelę įtaką jiems daro šiluma. Todėl išmaniųjų tikrai nereiktų neštis į pirtį arba palikti kaisti ant saulės karštą vasaros dieną. Nuo karščio telefono ekranas gali atšokti nuo korpuso. Aukšta temperatūra taip pat veikia ir telefono bateriją.
Ypatingai saugokite telefoną būdami prie jūros. Sūrus jūros vanduo ir smėlis – didžiausi telefono priešai. Taip pat nevalykite telefono į dėvimą megztinį ar džinsus. Net ir itin smulkios dulkių, purvo ir druskų dalelės gali subraižyti ekraną.
Kaip išsirinkti tinkamą ekrano apsaugą
Telefono ekranas yra jautriausia ir daugiausia priežiūros reikalaujanti telefono dalis. Jo būklė didele dalimi priklauso nuo telefono naudotojo. Svarbiausias dalykas, kurį reiktų padaryti tik įsigijus išmanųjį telefoną – pasirūpinti patikima jo ekrano apsauga.
Jos būna dviejų tipų: priklijuojamos ekrano plėvelės arba apsauginiai stikliukai. Plonos ir elastingos priklijuojamos plėvelės apsaugo jūsų telefoną nuo įvairių smulkių įbrėžimų, tačiau jos nesaugo nuo kritimo. Tuo tarpu kokybiškas grūdintas apsauginis telefono stiklas gali apsaugoti telefoną ir nuo dužimo. Įprastai jis sumažina 20-30 proc. smūgio. Tiek gali užtekti, kad jūsų telefono ekranas būtų išgelbėtas.
Didesnei telefono ekrano apsaugai technologijų ekspertai rekomenduoja rinktis ne skaidrias plėveles, o tvirtesnius, storesnius ir patvaresnius apsauginius stiklus. Nors daugelis naujausių telefonų turi aukštos kokybės „Gorilla Glass“ ekrano stiklą, o naujieji „iPhone 12“ serijos telefonų ekranai yra padengti naujos kartos keraminiu skydu „Ceramic Shield“, norint sumažinti telefono sudaužymo tikimybę, papildoma apsauga yra būtina.
Nors apsauginis stiklas yra šiek tiek brangesnis nei plastikinė ekrano plėvelė, investicija į jį atsiperka, mat jo suteikiama apsauga daug didesnė. Rinkdamiesi stikliuką atkreipkite dėmesį į „9H Hardnes“ (liet. 9H kietumas) užrašą ant pakuotės. Šis rodiklis nurodo, jog ekranas yra praėjęs vieno kiečiausių pasaulyje, 9H pieštuko, testą. Tai reiškia, kad ekranas yra ypač atsparus įbrėžimams.
Taip pat svarbu rinktis tik patikimų gamintojų apsauginius stiklus ir juos įsigyti oficialiuose salonuose. Įsigijus nekokybišką stikliuką iš nepatikimų tiekėjų, iškyla rizika, kad tokį stiklą bus labai sunku nuimti, jis gali sutrupėti arba tiesiog tinkamai neatliks savo funkcijos.
Telefono dėklas – ne mažiau svarbus
Viso telefono apsaugai reikalingas ir telefono dėklas. Jis leidžia telefoną stabiliau laikyti rankoje, saugo nuo smūgių, vandens ir purvo. Geriausiai išmanųjį apsaugos originalus dėkliukas – jis pagamintas idealiai pagal visus telefono parametrus, tvirtai užsideda ant telefono, nepalieka jokių tarpų dulkėms ir kitiems svetimkūniams. Be to, jis skirtas apsaugoti ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną bei telefono kameras.
Tai lengviausia pajusti „pasimatavus“ dėklą ant savo telefono. Jei yra tokia galimybė, būtinai tai padarykite. Pastebėsite, kad originalus telefono dėklas yra vos vos pakilęs virš ekrano. Patikrinkite išilgai perbraukę ranka per ekraną ir dėklo kraštą. Toks dėklas padeda apsaugoti telefoną jam nukritus ekranu ant žemės. Panašiu principu nuo nusibraižymo ir įskilimų yra apsaugomos ir telefonų kameros.
Tuo tarpu neoriginalus dėklas palieka tarpelius, todėl į jį lengviau patenka nešvarumai. Turbūt daugelis pastebėjote, kad originalūs „iPhone“ ir „Samsung“ telefonų dėklai savo viduje turi minkštą „pūkelį“. Toks specialus paminkštinimas skirtas tam, kad net jei į dėklą pakliūtų dulkelė, ji nesubraižytų paties telefono.
Telefono ekrano priežiūra ir prevencija
Sudaužius telefono ekrano stiklą, reikia keisti visą ekraną. Jo kaina priklauso nuo modelio, tačiau dažniausiai tai yra brangus malonumas. Jei turite aukštos klasės flagmaną, kurį įsigijote visai neseniai, ekraną keisti verta. Tačiau, jei naudojate ekonominės klasės išmanųjį, ekrano pakeitimo kaina sudarys apie pusę telefono vertės. Tuomet jau verčiau įsigyti naują įrenginį.
Jei nenorite nuolat nerimauti dėl savo telefono, galite užsisakyti telefono draudimą. Egzistuoja dvi jo rūšys: įrenginio ekrano draudimas arba viso telefono draudimas. Pirmuoju atveju keičiamas tik priekinis ekrano stiklas. Antruoju – telefonas suremontuojamas arba pakeičiamas nauju, kad ir kas jam benutiktų.
Taip pat svarbu nepamiršti telefono karts nuo karto nuvalyti. Išimti jį iš dėkliuko, nuvalyti specialiais išmaniesiems įrenginiams skirtais purškikliais arba sudrėkinta mikropluošto šluoste. Ekrano priežiūrai negalima naudoti valiklių, kurių sudėtyje yra spirito, acetono, acto ar kitos rūgšties.
Įskėlus ar kitaip sugadinus telefono apsauginį stiklą, pakeiskite jį nauju. Taip pat nerekomenduojama klijuoti apsauginio stiklo ant jau pažeisto ar įskilusio telefono ekrano. Dėl įskilimų, tinkamai užklijuoti apsauginės plėvelės ar stikliuko nebus įmanoma. Toks ekranas jau nebėra lygus, todėl susidarys oro tarpai.
Galiausiai venkite telefoną laikyti kišenėse ar rankinėse kartu su raktais ir kitais aštriais daiktais. Jie gali įskelti net ir apsauginį stikliuką.
Discussion about this post