2020-10-28, trečiadienis, 22:04.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 07:15, leidžiasi 16:47, dienos ilgumas 9:32.

Svajonė prasideda nuo Dakaro: Ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas pradėjo 8 000 kilometrų bėgimą į Lietuvą

2017-10-26, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Svajonė prasideda nuo Dakaro: Ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas pradėjo 8 000 kilometrų bėgimą į Lietuvą

Vakar 6 valandą ryto vietos laiku Senegalo sostinėje Dakare ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas pradėjo bėgimą į Lietuvą. „Lietuviai neabejingi Dakaro pavadinimui. Be to, jis įsikūręs pačiame vakariniame Afrikos krašte, o ir Senegalo vėliavos spalvos tokios pat kaip Lietuvos, tik kitaip išdėstytos. Na, ir atstumas – 8 tūkst. kilometrų yra toks, kurį galima įveikti per simbolines 100 dienų,“ - starto vietoje sakė Aidas. Bėgikas savo kelionę pradėjo nuo Dakaro centre esančio monumento Afrikos rezistencijai.

 


„Šiuo bėgimu noriu pirmiausia sau, o paskui ir kitiems įrodyti, kad žmogaus galimybės yra neribotos, kad gali drąsiai svajoti ir siekti savo svajonių...“ – prieš išvykdamas į Dakarą spalio 22 d. oro uoste sakė vilnietis ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas, per 100 dienų pasiryžęs įveikti maršrutą nuo Senegalo sostinės iki Vilniaus.

 

Aidą kelionėje lydi ir jo bėgimą įamžina vaizdo operatorius Aidas Bubinas ir fotografas Gedmantas Kropis, automobilyje veždami bėgikui vandenį, gėrimus ir daugiau kaip 10 porų bėgimo batelių. Fotografas, keliautojas, dviratininkas G. Kropis yra ne vienerius metus fotografavęs Dakaro ralį. A. Bubinas yra ne tik operatorius, bet ir žurnalistas, keliautojas, motociklininkas. Oro uoste komandą išlydėjo ir ugniagesio bendražygis, buvęs ugniagesys gelbėtojas, įveikęs maršrutą Paryžius – Dakaras dviračiu, Saulius Ališauskas. Jis prie Aido prisijungs Maroke.

 

„Tikiuosi, kad šiame žygyje pavyks giliau save pažinti, pasimokyti iš Aido stiprybės ir ištvermės, - sakė fotografas G. Kropis. – Be to, tikiuosi užfiksuoti ir gražių kadrų, pabendrauti su vietiniais gyventojais. Manau, kad tokiuose žygiuose labai svarbios yra smulkmenos, kad suplanuoti dalykai įvyktų. Reikia ne tik daryti tai, ką darai, bet nepamiršti ir valgyti, miegoti, ilsėtis. Aš tikiuosi Afrikoje įsigyti dviratį ir Aidą lydėti juo važiuodamas. Su Aidu artimiau neteko susipažinti, esu tik apie jį girdėjęs, bet manau, kad jis sugeba pasiimti kosminės energijos...“

 

„Šis Aido bėgimas – žygdarbis. Tikiuosi, kad jis finišuos laiku, laimingas ir pasiekęs savo tikslų,“ – prieš kelionę sakė operatorius A. Bubinas, pats dalyvaujantis daug ištvermės reikalaujančiuose žygiuose. Prieš keletą metų maršrutą nuo Gambijos per Dakarą iki Paryžiaus jis įveikė automobiliu. O dar anksčiau vienas motociklu per 12 dienų nuvažiavo iš Lisabonos į Vladivostoką. Pasak A. Bubino, šiame žygyje su A. Ardzijausku jam bus sunkiausia taip lėtai ir tiek nedaug kilometrų per dieną nuvažiuoti.

 

Paklausti, ar sugebės bėgikui gaminti maistą, abu bendražygiai tvirtino, jog tai jiems irgi savotiškas iššūkis ir juokėsi, jog virti ir kepti moka, svarbu tik, kad prieskonių būtų. Jiems reikės pasirūpinti ir kitais dalykais: surasti nakvynės vietas, pasirūpinti, kad netrūktų vandens.

 

A.Ardzijauską išlydėjo žmona Jurgita ir sūnus Matas. Nors ir labai jaudinosi, Jurgita tvirtino, jog tikisi, kad viskas bus gerai; „Iki šiol viskas jam pasisekdavo. Tikiu juo, kas belieka. Jo toks gyvenimo būdas, taip save realizuoja. Tik kad jo iššūkiai vis didėja ir per mažai laiko tarp jų lieka sveikatai ir fizinei būklei atgauti.“

 

Informaciją apie bėgimą teiks septyniolikmetė A. Ardzijausko duktė Gabija Barbora. Na, o šeima su Aidu tikisi susitikti per šv. Kalėdas Ispanijoje. 

 

A.Ardzijausko kelionę ir buvimo vietą gyvai galima stebėti jo interneto tinklapyje www.aidasardzijauskas.com.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt