2020-05-26, antradienis, 12:53.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:54, leidžiasi 21:34, dienos ilgumas 16:40.

Priklausomybių konsultantai tiesia pagalbos ranką: įkvieps motyvacijos ir padės atsitiesti

2019-05-14, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Priklausomybių konsultantai tiesia pagalbos ranką: įkvieps motyvacijos ir padės atsitiesti

Nuo šiol Kėdainių mieste ir rajone plečiama pagalba nuo alkoholio ar kitų kvaišalų, azartinių lošimų priklausomiems žmonėms. Jau dabar pagalbos norintys kraštiečiai ar jų artimieji gali drąsiai kreiptis į priklausomybių konsultantus, kurie anonimiškai, nemokamai, profesionaliai jūsų seniūnijoje suteiks jums aktualiausias paslaugas.

 

Vieniems patars, suteiks informacijos, kitiems – padės atpažinti ir įvertinti priklausomybę, motyvuos keistis, o svarbiausia – nuoširdžiai palaikys pokyčių metu. Šią idėją ypač palaiko naujasis rajono vadovas Valentinas Tamulis, kuris pasveikino susirinkusius į pristatymą.

 

Naujovė Kėdainiuose

 

Nuo šiol, šeštadieniais ir sekmadieniais, į Kėdainius ir rajono seniūnijas atvyks priklausomybių konsultantai, į kuriuos galima kreiptis nemokamai ir be gydytojo siuntimo. Šią veiklą, vykdydamas valstybės perduotas savivaldybėms funkcijas, organizuoja Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, o finansuojama ji Valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšomis.

 

Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių rajono savivaldybėje socialiniams darbuotojams, seniūnijų vadovams pristatyta priklausomybių konsultantų veikla. Pasak Danguolės Avižiuvienės, Kėdainių rajono savivaldybės VSB direktorės, pasibaigus viešųjų pirkimų konkursui sutartis pasirašyta su VšĮ „Blaivybės akademija“, kuri ir teiks priklausomybių konsultantų paslaugas. „Į konsultantus gali kreiptis ne tik pats žmogus, bet ir jo artimieji, draugai, matantys, jog reikia pagalbos dėl žalingo pomėgio. Tereikia kreiptis nurodytu telefono numeriu ir tiesiogiai, asmeniškai užsiregistruoti bei susitarti dėl konsultacijos. Priklausomybių konsultantai kol kas dirbs savaitgaliais, tačiau pagal poreikį galės atvykti ir dažniau. Planuojame, kad mieste konsultacijos vyks Visuomenės sveikatos biure, o kaimuose – seniūnijų ar bendruomenių patalpose, dėl to tariamės su seniūnais“, – pasakojo D. Avižiuvienė, primindama, kad konsultacijos – anonimiškos ir konfidencialios.

 

Kviečia bendradarbiauti

 

Pasak pašnekovės, sutartyje su VšĮ „Blaivybės akademija“ numatytos ne vien konsultacijos, bet ir tolimesnis darbas su žmogumi, kol jis pasiryš atsisakyti priklausomybės, jo stebėsena pokyčių kelyje. „Tam, kad ši paslauga pasiektų visus, kam jos reikia, tikimės bendradarbiavimo su socialinės srities specialistais, Kėdainių pagalbos šeimai centru, Kėdainių rajono moterų krizių centru ir kitomis įstaigomis. Kviečiame skleisti informaciją tiems žmonėms, kuriems šios pagalbos reikia“, – supažindinama su nauja veikla, sakė D. Avižiuvienė. Biuras taip pat ketina organizuoti ir grupines konsultacijas, pagalbą priklausomybę turinčio žmogaus šeimai.

 

Pagalba pagal kiekvieno poreikius

 

Kėdainiečiams minėtąsias paslaugas teiks VšĮ „Blaivybės akademija“, iki šiol daugiausia dirbusi Vilniaus regione. Įstaigos direktorė ir priklausomybių konsultantė Dalia Skunčikienė pabrėžė, kad nuo priklausomybių kenčiantys žmonės dažnai nežino, kur kreiptis. O pagalbos paieškas stabdo ir egzistuojanti visuomenėje stigma, esą priklausomybė tėra tik valios stoka, o ne liga. „Dažniausiai tokie vyrai ir moterys jaučiasi „nurašyti“, jie turi menką savivertę, tad pirmiausia siekiame, kad juos pasiektų žinia apie tai, jog kreiptis pagalbos dėl priklausomybės nėra gėda, jog tokia pagalba egzistuoja visai šalia jų, profesionali ir anonimiška“, – sakė pašnekovė, nuoširdžiai kviesdama ateiti ir tiesiog pasikalbėti.

 

Kokios pagalbos žmogui šiuo metu reikia, nustatoma kartu su juo išsiaiškinant, kokioje priklausomybės stadijoje yra žmogus. Vieniems reikia tik švietimo ar trumpo patarimo, kitiems – trumpos intervencijos, konsultavimo, stebėjimo, o tretiems – specializuoto gydymo derinant kelis metodus gydymo įstaigoje ir priklausomybės konsultanto palaikymo gydymui pasibaigus.

 

Priklausomybių konsultantų užduotis – motyvuoti žmogų priimti sprendimą keistis, tačiau motyvacija nėra įperšama, ji sukeliama iš vidaus, tinkamai parengtais konsultanto darbo metodais. Taip pat labai svarbu palaikymas – žmogus turi žinoti ir jausti, kad, nesvarbu, kas atsitiktų ir kaip jis pasielgtų, jis nebus atstumtas ir pasmerktas. Taip pat didelis dėmesys skiriamas darbui su artimaisiais.

 

Plinta visoje šalyje

 

VšĮ „Blaivybės akademija“ įsteigta 2012 m., yra Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos narė, įstaiga bendradarbiauja su Lietuvos probacijos tarnyba, dalyvauja įvairiuose projektuose, rengia mokymus.

 

Pasak Kėdainių rajono VSB direktorės D. Avižiuvienės, kaimyninėje Lenkijoje, kur ši veikla labai pasiteisino, bendruomenėse veikia apie 2 000 priklausomybių konsultacijų punktų. Priklausomybių konsultantai jau dirba didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kai kuriose savivaldybėse. Tai teigiamai vertina ne tik pagalbos sulaukę klientai, bet ir socialiniai darbuotojai, medikai – jie turi kur nukreipti žmones, kuriems reikia būtent tokios pagalbos. Siekiant padėti kuo didesniam ratui žmonių sveikti nuo priklausomybių, konsultavimo paslaugos atsiras visos šalies savivaldybėse.

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 

Tad jeigu nesupranti, kodėl artimieji priekaištauja dėl tavo pomėgio – alkoholio, kitų kvaišalų, azartinių lošimų,

jeigu tavo aplinkoje yra geriantis, turintis priklausomybę asmuo, o tu nežinai, ką dėl to daryti,

jeigu nori sužinoti, kaip pašalinti kliūtis į laimę, gerovę, sveikatą – susitikime!

Konsultacijos nemokamos ir konfidencialios.

Registracija ir daugiau informacijos: tel. 8 641 61244, el. p. blaivybesakademija@gmail.com

Priklausomybių konsultantės Dalia ir Rima


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt