2020-05-27, trečiadienis, 00:34.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:53, leidžiasi 21:36, dienos ilgumas 16:42.

Politikas parodė pavyzdį: kompensavo dėl netinkamo sprendimo patirtus nuostolius (1)

2018-10-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Politikas parodė pavyzdį: kompensavo dėl netinkamo sprendimo patirtus nuostolius

Turime ne vieną atvejį šalyje, kai valdininkų ar politikų neatsakingi veiksmai lieka nenubausti, o patirtus nuostolius tenka padengti mokesčių mokėtojų pinigais. Iki praėjusios savaitės pabaigos panaši situacija klostėsi ir Joniškio rajone. Tačiau rajono tarybos narys Mindaugas Balčiūnas šiam negatyviam reiškiniui nutarė daugiau nebenuolaidžiauti. Politikas į rajono savivaldybės biudžetą sugrąžino dalį  mokesčių mokėtojų pinigais padengtų išlaidų, kurias išprovokavo pralaimėta byla opozicijai.

 

Pasak tarybos nario M. Balčiūno, reikia mokėti garbingai pralaimėti. Ir jeigu kur nors dedi parašą, privalai už jį atsakyti. „Tai mano asmeninis apsisprendimas“ – sako politikas. Tarybos narys priklauso valdančiųjų koalicijai, kuri nesėkmingai teismo keliu bandė įrodyti, kad opozicija sulaužė priesaiką. Sekantis žingsnis būtų buvęs paprastas – paskelbti opozicijai apkaltą ir eliminuoti ją iš rajono tarybos veiklos. Vienok vyriausiojo administracinio teismo išplėstinės teisėjų kolegijos išvada buvo ne tokia, kokios tikėjosi valdančioji dauguma. Teismas konstatavo, kad nė vienas iš keturių opozicijos atstovų – Kęstutis Mačiulis, Nijolė Valuckienė, Edmundas Bernotas ir  Rimantė Misiūnienė – priesaikos nesulaužė ir vykdė jiems įstatymuose nustatytus įgaliojimus. Taigi galiausiai ambicijų karas baigėsi tuo, kad ir byla buvo pralaimėta, ir mokesčių mokėtojų pinigai išmesti į balą.

 

 

Opozicijos atstovai jau kuris laikas valdančiuosius ragina netinkamai panaudotus  mokesčių mokėtojų pinigus sugrąžinti į biudžetą  iš savo kišenės. „Kiek gi galima eskaluoti šią temą,“ – sako M. Balčiūnas, savarankiškai išsiaiškinęs, koks politikų skaičius parašais patvirtino sutikimą kreiptis į teismą, advokatams  sumokėtus pinigus iš savivaldybės biudžeto išdalino proporcingai parašų kiekiui ir savo dalį pavedimu vakar padengė asmeniniais pinigais. Politikas į savivaldybės biudžetą pervedė 168,75 euro.

 

                                                                                                                                                          manojoniskis.lt info


 

Contact form

 

tiesa 2018-10-09 21:16:25 IP: 89.190.121.40

Panašiai yra RASEINIUOSE , bet taip neįvyks , o turėtų tai padaryti - pradžiai - komunalinio ūkio administracija ir tarybos nariai - libelarai , kurie minimi ALIO RASEINIAI - tai pradėtų atsirasti teisingumas

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt