2019-01-18, penktadienis, 14:23.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:29, leidžiasi 16:27, dienos ilgumas 7:58.

Pirmąją sukaktį Kėdainių džiazo festivalis švęs tris dienas

2017-08-16, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Pirmąją sukaktį Kėdainių džiazo festivalis švęs tris dienas

Rugpjūčio 18–20 dienomis Kėdainiuose įvyks penktasis tarptautinis džiazo festivalis „Broma Jazz“. Festivalio šurmulys užpildys M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelį, Reformatų bažnyčią, Karmelitų vienuolyno kiemelį, Daugiakultūrį centrą, rotušę ir restoraną „Grėjaus namas“. Duris atvers nauja, alternatyvi džiazo aikštelė „Namukas“.

 

Muzika į Kėdainių senamiesčio kiemus ir gatves išves ir vietos verslininkus, jie prisideda prie festivalio veiksmo savo iniciatyvomis.

 

Penktojo festivalio programa – nuo improvizacinės muzikos šėlsmo ir free džiazo iki diksilendo, kamerinės muzikos ir džiazo jungčių, bus pristatyti devyni stiprūs ir skirtingi pasirodymai. Klausytojai susitiks su naujais kolektyvais, nuolatiniais festivalio dalyviais ir grupėmis.

 

Taip pat šiais metais „Broma Jazz“ dar ir kiek kilstelėjo kartelę – festivalis vyks tris dienas. Festivalio senbuvis Liutauras Janušaitis pasirodys keliuose kolektyvuose.

 

Reformatų bažnyčioje jis pristato programą „Different Sides“ su VDU kameriniu orkestru, bažnyčios akustiką virpins paties L. Janušaičio kompozicijos. Tarptautiniame projekte „Boylston”, Liutauras muzikuos su Japonijos ir Pietų Korėjos džiazo muzikantais.

 

Gimtąją sceną aplankys „Reinless“ su Jievaru Jasinskiu priešakyje. Šis kolektyvas pirmą pasirodymą surengė Kėdainiuose, simboliška, kad ten pat pristatys debiutinę kompaktinę plokštelę. Festivalyje debiutuos ir J. Jasinskio suburtas „Lithuanian JJazz Ensemble & The Backs“.

 

Ankstyvojo džiazo improvizacijas atliks „Hop Hop Dixieland“ kolektyvas iš Klaipėdos.

 

Pirmojo „Broma Jazz“ dalyviai, improvizacinės muzikos atlikėjai „Ąžuoliniai Berželiai“ grįžta su šokių muzikos programa „Dance Party“.

 

Pagrindinę šeštadienio naktinių improvizacijų sesiją atidarys hip-hopo ir elektroninės muzikos įkvėpti „Proof Quintet“.

 

Sekmadienį kvies „Trio Infiltrators“, o finaliniai akordai nuskambės jaukiame Kėdainių rtušės kiemelyje su Edgaro Sabilo tarptautiniu džiazo kvartetu.

 

Ambicingą festivalio programą šįmet palankiai įvertino Lietuvos kultūros taryba, skyrusi ženklią paramą. Kasmet „Broma Jazz” palaiko Kėdainių rajono savivaldybė, o pagrindinio rėmėjo pozicijas išlaiko UAB „Daumantai LT”.

 

„Kėdainių rajono savivaldybė prisideda daug didesne suma nei ankstesniais metais. Mes ypač palaikome tokias puikias iniciatyvas, kurių dėka Kėdainiai šią vasarą jau pretenduoja tapti festivalių sostine“, – džiugesio dėl artėjančios gausos renginių neslėpė rajono meras Saulius Grinkevičius.

 

Muzikos programą apipins ir kiti įvykiai. Senamiestyje šurmuliuos tradicinis blusų turgus, čia bus galima pasidairyti senų vinilinių plokštelių, retų radijo aparatų ir fotoaparatų.

 

Savo pasirodymus surengs lindyhopo šokėjai, čia ir dabar įspūdžius fiksuos dailininkai ir fotografai.

 

Šeštadienio vakarą džiazo melodijų bibliotekos kiemelyje kviečiama klausytis… ant vandens, plaukiojant baidarėmis.

 

Miestiečiai, senamiesčio amatininkai, kavinukės ir restoranai, turizmo centras ir Kėdainių muziejus į šventišką šurmulį aktyviai įsitrauks su savo idėjomis bei pasiūlymais festivalio lankytojams.

 

Svečiams atvykusiems iš toliau pasiūlysime apsistoti patogioje vietoje įsikūrsiančiame palapinių miestelyje taip pat susipažinti su Kėdainių istorija ekskursijose.

 

Festivalio „Broma Jazz“ programa:

Rugpjūčio 18 d., penktadienį,

20.00 val. – Bibliotekos kiemelis – Boylston Jazz Quartet

23.00 val. – Namukas – Ąžuoliniai Berželiai & Co

 

Rugpjūčio 19 d., šeštadienį,

12.00 val. – Karmelitų kiemelis – Hop Hop Dixieland

15.00 val. – Reformatų scena – Liutauras Janušaitis ir VDU kamerinis orkestras

18.00 val. – Bibliotekos scena – Lithuanian JJazz Ensemble & The Backs

21.00 val. – Bibliotekos scena – Reinless

23.00 val. – „Grėjaus namas“ – Proof Quintet

 

Rugpjūčio 20 d., sekmadienį,

13.00 val. – Daugiakultūrio centro scena – Trio Infiltrators

15.00 val. – Rotušės scena – Edgar Sabilo International Quartet

Įėjimas į visus festivalio renginius – laisvas.

 

Informaciją teikia:

Dovydas Sagaitis Tel.: 8 647 90 005

 

Daugiau informacijos:

Socialiniame tinkle facebook.com/bromajazz; youtube.com/bromajazz

Festivalio „Broma Jazz“ organizatorių informacija

 

Nuotrauka Artūro Bulotos/Kedainietis.lt


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai