2020-08-06, ketvirtadienis, 19:16.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 05:39, leidžiasi 21:07, dienos ilgumas 15:27.

Pirmą kartą Kėdainiuose savaitgalį vyks didelio masto pratybos „Kėdainių tauras 2019“

2019-09-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Pirmą kartą Kėdainiuose savaitgalį vyks didelio masto pratybos „Kėdainių tauras 2019“

Rugsėjo 13–15 dienomis Kėdainių mieste vyks pirmos tokio didelio masto bendros Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos ir Kauno VPK Kėdainių policijos komisariato pajėgų pratybos. Pats svarbiausias jų tikslas – stiprinti skirtingų institucijų veiklos koordinavimą ir atkreipti gyventojų dėmesį į jų saugumą ekstremalių situacijų atvejais, skatinti Lietuvos šaulių sąjungos ir valstybinių institucijų sąveikumą.

 

Gyventojai galės pamatyti mieste patruliuojančius ginkluotus šaulius, vilkinčius Lietuvos šaulių sąjungos uniformą,  bus naudojami imitaciniai šaudmenys, garsinės ir dūminės imitacijos priemonės. Pratybose dalyvaus apie 200 šaulių ir kitų institucijų aktyvios komandos.

 

„Gyventojus kviečiu būti budrius, pastebėjus provokaciją pranešti institucijoms, nes tik taip galime patikrinti visas savo tarnybas, kaip greitai ir profesionaliai jos yra pasiruošusios veikti. Pratybos reikalingos tam, kad padėtų visiems būti pasirengusiems nenumatytiems atvejams“, – pažymėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

 

Rugsėjo 14 dieną Didžiosios Rinkos aikštėje nuo 10 valandos pratybos bus pristatytos gyventojams ir miesto svečiams. Tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos veikla, sužinoti, kaip elgtis esant ekstremalioms situacijoms, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam ir gauti kitą naudingą informaciją.

 

Tokio didelio svarbumo pratybos „Kėdainių tauras 2019“ organizuojamos Kėdainių mieste ir jo apylinkėse pirmą kartą.

 

„Pratybu metu bus įrengtas imituotas nelegalus kelių kontrolės postas. Kovinių šaulių skyriai jį sieks sunaikinti. Taip pat šauliai vykdys strateginę objektų apsaugą. Patruliuos mieste. Vyks gaisro imitavimas ir jo gesinimas ir kt. Svarbu, kad gyventojai neišsigąstų pamatę vykdomas operacijas. Visos ekstremalios situacijos bus imituojamos“, – apie būsimas pratybas kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius.

 

Bendros pratybos su valstybinėmis institucijomis sustiprina pajėgumus, reikalingus skubiam reagavimui nelaimės, krizės atveju. Įvairių institucijų sąveika pratybų metu užtikrina operatyvius, tinkamus ir kompleksiškus problemų sprendimo būdus tam tikrose situacijose.

 

Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės siekis pratybų metu įvertinti ir tobulinti rinktinės šaulių kolektyvinius įgūdžius vykdant taktines-komendantines užduotis.

 

Norime užtikrinti, kad per pratybas Kėdainiuose bus laikomasi priešgaisrinių ir gamtos apsaugos taisyklių, kelių eismo taisyklių ir gyventojų ramybė bus trikdoma minimaliai.

 

Pratybų uždarymo renginys prasidės sekmadienį 12 val. Didžiosios Rinkos aikštėje. Kėdainiečiai kviečiami dalyvauti.

 

Prašoma gyventojų būti tolerantiškiems laikiniems trukdžiams, o pastebėjus neįprastus, nekasdienius reiškinius savo aplinkoje ar įvykus incidentui, pranešti žemiau nurodytais kontaktais arba kaip įprasta naudotis bendruoju pagalbos telefonu.

 

Pratybų vadovybės atstovų  kontaktai:

Voldemaras Gembeckas 8 685 29904

Rita Kybartienė 8 652 52218

Joolanta Varanavičienė 8 682 18434

 

 

PRATYBŲ PROGRAMA

Rugsėjo 13 d. nuo 17.30 iki 19.30 val. pratybų spaudos atstovų palapinė prie Kėdainių PGT patalpų (J. Basanavičiaus g. 57, Kėdainiai).

 

Rugsėjo 14 d. 10.00 val. pratybų oficialus atidarymas – dalyvių iškilminga rikiuotė, savanorių priesaika, pratybų informacinis centras Kėdainių miesto Didžiojoje Rinkos aikštėje.

 

12.00–14.00 val. pratybų viešinimo palapinė prie Kėdainių PGT patalpų (J. Basanavičiaus g. 57, Kėdainiai);

 

Valstybinių tarnybų mokymai visuomenei ir šauliams, ekspozicijų palapinės, bendravimas su visuomene prie Kėdainių PGT patalpų (J. Basanavičiaus g. 57, Kėdainiai)

 

12.00–17.00 val. Kėdainių sav. administracijos ESOC darbo grupės veikla savivaldybės patalpose. Atsakinga bendravimui su žiniasklaida –  Rūta Švedienė (Kėdainių rajono savivaldybės administracijos atstovė).

 

12.00 val. iki rugsėjo 15 d. 12.00 val. šaulių komendantinės kuopos vadavietės veikla Skongalio g. 23A.

 

Rugsėjo 15 d. 12.00 val. pratybų uždarymas. Iškilminga pratybų dalyvių rikiuotė Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt