2019-03-21, ketvirtadienis, 05:16.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 06:18, leidžiasi 18:32, dienos ilgumas 12:14.

Neteisėta komercinė veikla šiaulietį įklampino į didžiulę skolą valstybei

2018-02-10, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Neteisėta komercinė veikla šiaulietį įklampino į didžiulę skolą valstybei


Iš automobilių pardavimo  pora metų gyvenęs, tačiau  individualios veiklos neįregistravęs, todėl  ir  mokesčių nemokėjęs  34 metų šiaulietis šių metų sausį priėjo liepto galą, kai jo veikla pateko į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų akiratį.

 

Dėl neteisėto vertimosi komercine veikla kriminalistai jam pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris pastarosiomis dienomis baigtas ir baudžiamoji byla perduota teisminiam nagrinėjimui.
 

 

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad šiaulietis, neįregistravęs individualios veiklos Mokesčių mokėtojų registre, pardavinėjo naudotus automobilius. 2015-2017 metais  jis iš viso pardavė 286 automobilius, už kuriuos gavo 144 500 eurų.
 

 Vyro biznis buvo nelegalus, todėl jis  buhalterinės apskaitos nevedė, gautų pajamų Valstybinėje mokesčių inspekcijoje  nedeklaravo ir jokių mokesčių nemokėjo.  Gautą pelną  panaudodavo tik savo reikmėms: pirkdavo maistą, drabužius, mokėjo už būsto nuomą, alimentus  dukroms išlaikyti.
 

  Per dieną šiaulietis kartais parduodavo net po kelis automobilius, kuriuos  pirkdavo tik  Lietuvos teritorijoje iš fizinių, o kartais ir iš juridinių asmenų. Automobilių ieškodavo interneto skelbimų svetainėse, žiūrėdavo, kad automobilio kaina būtų mažesnė nei rinkos.  Juos parduodavo taip pat Lietuvos teritorijoje. Jei  automobiliai būdavo su defektais, juos sutvarkydavo pats, kartais kreipdavosi ir į autoserviso įmones.  Nupirktų automobilių   savo vardu neįregistruodavo, iš karto ieškodavo pirkėjo, nes,  įgydamas transporto priemonę, jis įgydavo teisę arba automobilį įregistruoti, arba jį parduoti.  Pirkėjo ieškodavo, dėdamas skelbimus į interneto svetaines. Pardavimo-pirkimo sutartyje dažniausiai nurodydavo mažesnę kainą, nei parduodavo realiai.

 

Nenorą savo veiklą legalizuoti šiaulietis aiškino gaunamu menku pelnu. Jis manęs, jei išsiims individualios veiklos pažymą, tada teks mokėti mokesčius, tai  pragyvenimui  liks labai nedaug. Tačiau dabar  lėšų  liks dar mažiau, nes nustatytas valstybės biudžetui padarytos žalos dydis siekia kelias dešimtis tūkstančių eurų, kuriuos vyras turės sumokėti. Už neteisėtą vertimąsi komercine veikla baudžiamasis kodeksas numato  baudą arba viešuosius darbus, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

 

Vyras pamoką išmoko ir šiuo metu jis prekybą naudotais  automobiliais vykdo jau teisėtai - balandžio mėnesį įsigijo   individualios veiklos pažymą. Tik ši pamoka labai brangiai kainavo. Naudingiau yra  mokytis iš svetimų klaidų.

 

                                                                                                           Šiaulių AVPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai