2019-01-18, penktadienis, 14:22.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:29, leidžiasi 16:27, dienos ilgumas 7:58.

Kviečiame į kraujo donorystės akciją Kėdainiuose

2017-08-01, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kviečiame į kraujo donorystės akciją Kėdainiuose

Kviečiame į kraujo donorystės akciją Kėdainiuose, Basanavičiaus g. 53 (prie PC „Maxima“). Norintys padovanoti kraujo laukiami rugpjūčio 9 dieną, trečiadienį, nuo 11 iki 17 val.

 

Ar žinai, kad tavo organizme yra maždaug 5 litrai kraujo, o dovanoti tereikia 450 mililitrų? Šie mililitrai gali išgelbėti net trijų žmonių gyvybes.

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra didžiausia daugiaprofilinė gydymo įstaiga Lietuvoje. Čia puoselėjamos ilgametės tradicijos kartu su diegiamomis inovacijomis suteikia didesnes galimybes ir ligoninės personalui, ir pacientams. Tai vieta, kur pacientai gauna aukščiausios kokybės pagalbą. Kauno klinikose kasdien atliekama daugiau nei 150 operacijų, gydomi ligoniai iš visos Lietuvos po sunkių traumų, nudegimų, priimami komplikuoti gimdymai, kovojama už onkologinėmis, hematologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes, todėl kraujo sunkiai sergantiems pacientams reikia nuolatos ir skubiai.

 

Ligos ir nelaimingi atsitikimai neatostogauja ir metų laiko nepaiso, nė vienas nežinome, kada gali prireikti sudėtingos operacijos ir donorų kraujo perpylimo. Iš anksto pasirengti vasaros sezonui ir sukaupti kraujo atsargų negalima – kraujas yra gyvas audinys ir jo produktai gali būti saugomi ne ilgiau nei mėnesį.

 

Padedant sunkiai sergantiems, kraujo donorai neturėtų pamiršti ir savęs. Nes sėkmingam virusinių ligų gydimui ypač hepatitui B ir C, didelę įtaką turi laikotarpis, per kurį diagnozuojamas susirgimas. Hepatitas C – labai klastinga liga, kurios simptomai gali pasireikšti tik po 10 metų, kai liga bus stipriai pažengus. Todėl geriausia prevencija - kraujo tyrimai! Visų kraujo donorų kraujas nemokamai tiriamas dėl hepatito B ir C, pasinaudokite proga pasitikrinti savo sveikatą.

 

Penktus metus dirbančio Kauno klinikų kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė, kviečia kėdainiečius ir miesto svečius nelikti abejingais ir apsilankyti raudonojoje Kraujo centro palapinėje rugpjūčio 9 dieną, trečiadienį, nuo 11 iki 17 val. Basanavičiaus g. 53 (prie PC „Maxima“).

 

Kraujo donorais tapti gali 18–65 metų asmenys, sveriantys daugiau nei 50 kg. Su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Contact form

Šios dienos vardadieniai