2020-01-19, sekmadienis, 14:43.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:28, leidžiasi 16:28, dienos ilgumas 8:i.

Kėdainiuose paminėta Gedulo ir vilties diena

2018-06-15, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kėdainiuose paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14 dieną Kėdainiuose, kaip ir visoje šalyje, paminėta Gedulo ir vilties diena – 77-osios tautiečių tremties ir masinių žudynių metinės. Kėdainių geležinkelio stotyje, iš kurios traukiniais buvo išvežami kėdainiečiai, pagerbtos okupacijos aukos, prie paminklo padėtos gėlės, uždegtos žvakutės.

 

Minėjime kartu su kėdainiečiais dalyvavo rajono meras Saulius Grinkevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai – Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, Tarybos nariai.

 

Tylos minute žuvusių atminimą paprašęs pagerbti rajono vadovas priminė, kad Kėdainių kraštas per masinius trėmimus neteko apie trijų tūkstančių kėdainiečių, o iš Lietuvos išvežta beveik 300 tūkst. tautiečių.

 

„Prieš 77 metus birželio 14-ąją prasidėjo vieni iš tragiškiausių įvykių Lietuvos istorijoje, kai mūsų tautos žiedas – patys intelektualiausi žmonės sovietinės sistemos buvo ištremti iš Lietuvos. Man asmeniškai tai buvo panašu į mažo liauno ąžuoliuko nugenėjimą, siekiant nužudyti mūsų tautą. Tačiau prasidėjus Sąjūdžiui įvyko stebuklas, kai ilgus sovietinės okupacijos metus niokotas ąžuoliukas pradėjo tvirtėti ir per šiuos nepriklausomybės metus mes įrodėme, kad galime dar kartą atsistoti ir tvirtai žengti į priekį Kasmet šią dieną žemai lenkiu galvą prieš tremtinius, kentėjusius ir parodžiusius valią, ryžtą ir neišbarsčiusius meilės savo kraštui“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

 

Geležinkelio stotyje savivaldybės atstovai padėjo gėlių puokštę ir žvakutes šalia paminklo, skirto Lietuvos okupacijos aukoms atminti.

 

Kėdainių daugiakultūrio centro administratorė, istorikė Audronė Pečiulytė priminė mūsų krašto tremtis istoriją.

 

Apie tremtinių dalią ir likimus taip pat kalbėjo ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kėdainių skyriaus pirmininkas Jonas Šleževičius.

 

Prie geležinkelio stoties tremtinių dainas atliko Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras „Diemedis“ (vadovas Algirdas Kučiauskas).

 

Rajono vadovas ir savivaldybės administracijos atstovai dalyvavo šv. aukoje šv. Juozapo bažnyčioje ir Kauno gatvės kapinėse, prie simbolinio Tremtinių kryžiaus aukotos šventosios Mišios už Lietuvos tremtinius, okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas. Čia taip pat buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės.

 

Birželio 14 dieną Kėdainių rajono savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai prisijungė prie „Misija Sibiras“ inicijuotos visuotinės akcijos ir 11 val. 59 min. tylos minute pagerbė tremtinių ir politinių kalinių atminimą.

 

 

Kėdainių rajono savivaldybės informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai