2020-01-19, sekmadienis, 15:32.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:28, leidžiasi 16:28, dienos ilgumas 8:i.

Kėdainiuose Česlovo Milošo festivalio atidarymas

2018-06-06, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kėdainiuose Česlovo Milošo festivalio atidarymas

Birželio 1dieną Kėdainių daugiakultūriame centre įvyko jau trečią kartą organizuojamo Česlovo Milošo festivalio atidarymas. Jo metu vyko diskusija „Baltijos jūros – Juodosios jūros valstybių sąjunga: istoriniai, politiniai, ekonominiai kontekstai“.

 

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad festivalis, pritraukiantis gausų būrį gerbėjų, vyksta jau trečią kartą

 

„Turėtume tai vertinti, suprasti ir didžiuotis. Manyčiau, kad šis festivalis Kėdainių bei visos Lietuvos žmonių savimonei laikui bėgant ir atneš tą suvokimą, ką iš tiesų pasauliui reiškia Česlovas Milošas. Kas antrus metus organizuojamas festivalis yra įvairus, iš mūsų krašte rengiamų festivalių bene pats brandžiausias. Festivalis labiau skirtas tiems, kurie domisi istorija, turi intelektinio potencialo, į kurį atėjęs, nepasilinksminsi“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

 

Rajono vadovas už festivalio organizavimą ir krašto kultūros puoselėjimą įteikė padėką ir dovaną Kėdainių krašto muziejaus direktoriui Rimantui Žirguliui, tęsiančiam festivalio tradiciją.

 

Festivalio programą pristatė R. Žirgulis ir pažymėjo, kad kiekvienais  festivalis tęsia ankstesnius. Šių metų festivalio programa vyks keletą dienų. Bus organizuojamos diskusijos, fotografijų parodos, skaitomi pranešimai, spektakliai, koncertai. Įdomu tai, kad tradicinis festivalis skatina atkreipti dėmesį į  istoriją ir šiandieninę geopolitinę situaciją Vidurio Europoje. Be abejonės, ypač didelis dėmesys skiriamas Nobelio premijos laureatui Česlovui Milošui, kilusiam iš Kėdainių krašto.

 

Diskusijoje „Baltijos jūros – Juodosios jūros valstybių sąjunga: istoriniai, politiniai, ekonominiai kontekstai“ dalyvavo ir Lietuvą atstovavo istorikas prof. Alvydas Nikžentaitis iš Lietuvos istorijos instituto, Lenkiją –­ Lenkijos istorijos muziejaus direktorius prof.  Robertas Kostro, Ukrainą – Ukrainos istorijos instituto vyriausias mokslinis bendradarbis Borisas Čerkas, o Baltarusiją  – instituto „Politinė sfera“ direktorius, VDU dėstytojas Andrejus Kazakevičius.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai