2020-07-06, pirmadienis, 14:15.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:52, leidžiasi 21:52, dienos ilgumas 17:i.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narės J. Judickienė ir V. Šnurevičiūtė pažeidė įstatymą

2020-06-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narės J. Judickienė ir V. Šnurevičiūtė pažeidė įstatymą

Birželio 10 dienoa vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narės Jūratė Judickienė ir Vilma Šnurevičiūtė pažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys).

 

Nustatyta, kad pernai birželį šios valstybės politikės nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimus, susijusius su jų kitą darboviete – VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centru (PSPC). V. Šnurevičiūtė ir J. Judickienė balsavo dėl šio PSPC Kunionių ir Miegėnų medicinos punktų likvidavimo. Taip pat J. Judickienė nenusišalino sprendžiant dėl patalpų perdavimo VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui.

 

VTEK pabrėžia, kad, interesų konflikto atveju, asmuo privalo nusišalinti, o pažeidimui konstatuoti šiuo atveju nėra būtina nustatyti, kad valstybės politikės privačius interesus įgyvendino viešųjų interesų sąskaita. Užtenka to, kad jos nesiėmė įstatyme nustatytų priemonių interesų konfliktui savo veikloje išvengti.

 

Taip pat VTEK nusprendė, kad V. Šnurevičiūtė pažeidė įstatymo nuostatas, kadangi nustatyta tvarka ir terminais nepateikė privačių interesų deklaracijos.

 

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Kėdainių rajono savivaldybės merui imtis prevencinių veiksmų, kad būtų išvengta Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimų savivaldybės tarybos posėdžių metu.

 

Tyrimai atlikti gauto pranešimo pagrindu.

 

VTEK inf.

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt