2019-01-18, penktadienis, 14:14.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:29, leidžiasi 16:27, dienos ilgumas 7:58.

Kariškos kalbinukų krikštynos

2017-04-25, Deimantė Praškevičiūtė
Kariškos kalbinukų krikštynos

Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina momentas, kuomet tenka kam nors prisiekti. Priesaikos ceremonija visada jaudinanti ir savaip graži. Kėdainių kalbų mokykloje ji išskirtinė tuo, kad vyksta mokslo metams artėjant į pabaigą. Ketverių metų kalbų mokymo programą pasirinkę 8-tų klasių moksleiviai krikštynoms ruošiasi beveik metus: mokosi naujų anglų kalbos žodžių, frazių, taisyklingai tarti, kurti tekstus ir pan. Patys ištvermingiausi, pavasarį atlikę „rimtą“ krikšto ceremoniją,  įsipareigoja ketverius savo gyvenimo metus susieti su Kalbų mokykla.

 

Šiais metais pirmokus krikštijančiai projektų vadovei Deimantei Praškevičiūtei ir antrokams į pagalbą atskubėjo Luko Dautarto vadovaujamas Kėdainių P. Lukšio 205-osios kuopos šaulių būrys. Šie vaikinai turbūt geriausiai iš visų moksleivių Kėdainiuose žino pareigos jausmą savo šaliai. Vaikinai kartu su II kurso  moksleiviais pirmokams surengė tikrą fizinės jėgos, proto ir komandinio darbo išbandymą miesto parke. Krikštijamiesiems buvo parengta įvairių užduočių. Eidami iki jų su specialiai „Fux‘ams“ sukurta žygio skanduote moksleiviai apšilo ir turėjo parodyti drąsą keldamiesi per upę įtemptu lynu, panaudoti anglų kalbos žinias ir atkoduoti paslėptą žodį bei sudėti dainas. Atėjus pietų metui ir ,,krikšto procedūrai“ įpusėjus, visi sustojo paskanauti antrokų paruošto gėrimo ir sausainių su „marmalu“. Per krikštynas moksleiviai kaip tikri kariai turėjo pasitelkti ir loginį mąstymą, varžydamiesi daug emocijų sukėlusiame žaidime „kryžiukai nuliukai“ bei bandydami išsiaiškinti, kaip nenumirti nuo troškulio turint tik virvę ir vandens butelį, kurio negali pasiekti.

 

Mokiniai, pradėję išbandymus prie Minareto, pabaigė juos parko pievelėje sprogdindami prie kojų pririštus priešininkų komandos balionus.

 

Įvykdę visas antrokų ir šaulių parengtas užduotis, mokiniai prisiekė būti pavyzdingi, stropiai mokytis, mylėti savo draugus ir priešus ir gavo „Fux‘ų“ pažymėjimus bei saldžius prizus. Nuo šios dienos visus likusius mokymosi metus pirmokai galės garbingai žingsniuoti mokyklos koridoriais.

Contact form

Šios dienos vardadieniai