2020-05-27, trečiadienis, 05:31.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:53, leidžiasi 21:36, dienos ilgumas 16:42.

Įkvėpti knygų kvapo kvies pradedama kurti skaitykla neįprastoje vietoje

2019-11-23, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Įkvėpti knygų kvapo kvies pradedama kurti skaitykla neįprastoje vietoje

Vieną po kitos įvairiais keliais į Kaunu apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių patenkančias knygas nuspręsta kaupti vienoje vietoje. Besipildančios lentynos yra pradžia būsimos skaityklos, su kuria jau siejasi nemažai planų.

 

Pirmosios lentynose nugulė tokios populiarios knygos kaip „Prieraišumas: Iššūkiai ir galimybės globojant vaiką“, ilgai laukta ir neseniai knygynuose pasirodžiusi dr. Karyn B.Purvis, David R.Cross ir Wendy Lyons Sunshine knyga „Ryšys su vaiku“. Pastarojoje pateikiama moksliniais tyrimais patvirtinta metodika, kaip gyventi kartu su traumas patyrusiais vaikais, ji rekomenduojama tiek dirbantiems su tėvų globą praradusiais vaikais, tiek ir juos auginantiems.  Dažnai į rankas imama John W.James, Russell Friedman „Kai sielvartauja vaikai“, patariančią, kaip padėti artimųjų netekusiam.
Kai kurios knygos susijusi su tam tikra istorija, malonia bendryste. Po puikios pasakotojos Eglės Šiliūnienės susitikimo su kolektyvu, čia liko autorės knyga vaikams „Apie šviesą lange“.

 

Skaitykloje kaupiamos knygos apie vaiko auginimą ir ugdymą, raidos ypatumus, krizių sprendimą ir kt. Kita sritis  - vaikiška literatūra.  Taigi skaitykla bus atvira Įstaigoje besilankantiems tėvams, tuo metu išgyvenantiems vienokius ar kitokius sunkumus, globėjų šeimoms, mažiesiems. Juos čia atveda dažnai nevaikiški reikalai, tad spalvinga knygelė nuramins, o gal ir paskatins knygą dažniau atversti.

 

Knygų kampelyje jau vyko ne vienas įdomus susitikimas, šią veiklą planuojama tęsti. Tad laukiami visi, norintys pasidalyti knygomis arba pakviesti šeimas jaukaus pokalbio.


                                                                                                                     Ramunė Liubinaitė
                                                                                        Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė
                                                                                                                       Kauno apskrityje

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt