2020-10-28, trečiadienis, 21:36.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 07:15, leidžiasi 16:47, dienos ilgumas 9:32.

Grandiozinė žirgų ir skrybėlaičių fiesta pagaliau Lietuvoje (1)

2017-08-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Grandiozinė žirgų ir skrybėlaičių fiesta pagaliau Lietuvoje

Lygiosios žirgų lenktynės – greičiausia ir populiariausia žirgų sporto šaka, tačiau lenktynėse veiksmas vyksta ne tik bėgimo takuose, bet ir hipodromo tribūnose. Čia organizuojami svarbūs susitikimai, pasirašomi verslo sandoriai, nes karšta lenktynių atmosfera įkvepia priimti sprendimus, rizikuoti bei uždirbti.

 

Paakinta supervalstybių pavyzdžio, kur į žirgų lenktynes susirenka tūkstančiai sporto entuziastų bei prabangaus sociumo mėgėjų, Lietuvos Žirgų Lenktynių Asociacija šiais metais mūsų tautiečiams pristato šią sporto šaką kitaip. Vidurio Lietuvoje įsikūrusiame neseniai renovuotame Raseinių hipodrome rengiama pirmoji hipodromo istorijoje Ledi diena.

 

Ne paslaptis, jog žirgų sporto kultūra itin gyva ekonomiškai stipriose valstybėse. Kuo turtingesnė šalis, tuo didesnis dėmesys teikiamas žirgų sportui ir tuo įspūdingiau pasipuošusi publika susirenka į hipodromų tribūnas. Prabangūs apdarai bei skrybėlaitės – neatsiejama šimtamečių lenktynių tradicijų dalis.

 

Bene žymiausias pasaulyje panašus renginys “Ladies day”  (“Ponių diena”) vyksta Karališkųjų Ascot lenktynių metu, kur svečių sąrašuose puikuojasi karališkosios šeimos nariai bei pati Anglijos karalienė. Royal Ascot publika laukia iškilmingai  karietoje pasirodančios karalienės ir jos palydos, kirsdami lažybų ne tik dėl žirgų pergalių, bet ir dėl karalienės skrybėlaitės spalvos.

 

Vienintelis Baltijos šalyse pasaulinius standartus atitinkantis Raseinių hipodromas taip pat kviečia savo svečius pasipuošti skrybėlaitėmis bei trilbiais ir žada karališką Ledi dieną. Įspūdingos šventės metu svečiai galės pasigrožėti aistringomis grynakraujų jojamųjų žirgų lenktynėmis, susipažinti su dar viena žirgų sporto šaka – konkūru, dalyvauti stilingiausio svečio rinkimuose ar profesionalioje fotosesijoje su skrybėlaitėmis ir sužinoti daugiau apie Lietuvos lenktynių istoriją renginio metu vyksiančioje nuotraukų parodoje.

 

Taip pat daug dėmesio sulauks mažieji lenktynių svečiai. Jų laukia atskira vaikų pramogų zona. Drąsiausieji galės išbandyti žokėjaus profesiją ir pajodinėti unikaliais žemaitukų veislės žirgais, kurie, beje, yra svarbi lietuviško kultūrinio paveldo dalis bei nusipelnė daugybės laurų dėl kažkada seniai seniai buvusių beribių Lietuvos Didžiosios Kunigaikstystės žemių.

 

Atvykusiems į renginį svečiams bus įteikta lenktynių programą, kurioje surašyti visi lenktynėse dalyvausiantys žirgai bei informacija apie ansktesnius jų pasiekimus, todėl, dar neprasidėjus lenktynėms, kiekvienas galės išsirinkti savo favoritą užkurį sirgs bėgimo metu. Taip pat programoje pavaizduotos ir žokėjų aprangų spalvos, kad svečiai nepamestų iš akių savo favoritų net ir didžiausiame lenktynių įkarštyje ar dulkių debesyje.

 

“Mūsų publika išties greitai pamilo žirgų sportą ir jau yra pasiruošusi sekti pasaulyje diktuojamas tendencijas, todėl tikimės įspūdingų skrybėlaičių ir daug smagių akimirkų”, - grandiozinio renginio užkulisius komentavo Lietuvos Žirgų Lenktynių Asociacijos prezidentė Evelina Kolbasnik.

 

Iki renginio liko vos kelios savaitės – kaip tik tiek, kad spėtumėte išsirinkti gražiausią skrybėlaitę. Žirgus balnosime ir į Ledi dieną keliausime jau rugpjūčio 26 dieną.

 

Austėja Simanavičiūtė

Aino Kazlausko nuotrauka

Contact form

 

žiūrovas 2017-08-15 10:06:02 IP: 78.62.240.201

Būtinai ateisiu, noriu išvysti kaip šį kartą bus papuošta vyr. žirgyno kumelė. Labai patinka stebėti jos nuostabų žirgliavimą. Bet gražiausias reginys-tai žokėjų muštynės. Ar numatytos ir šįkart?

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt