2020-02-23, sekmadienis, 13:37.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 07:22, leidžiasi 17:40, dienos ilgumas 10:17.

Bus renkami gražiausi Kėdainių įmonių bei įstaigų lietuviški pavadinimai

2020-01-29, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Bus renkami gražiausi Kėdainių įmonių bei įstaigų lietuviški pavadinimai

Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Konkursą organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centru ir Valstybine kalbos inspekcija. Šis renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms, kurios tęsiasi nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios.

 

Neseniai mero potvarkiu patvirtinti naujos redakcijos Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso nuostatai ir komisija, kuri susideda iš Bendrojo skyriaus vyr. specialistės (kalbos tvarkytojos) Rūtos Švedienės (komisijos pirmininkė), VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Dainos Balasevičienės, Kėdainių profesinio rengimo centro lietuvių kalbos mokytojos Birutės Konstanblackaitės, Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pavaduotojo Donato Smalinsko, Švietimo skyriaus vyr. specialisto Ryto Tamašausko.

 

Įmonių ir įstaigų gražiausi lietuviški pavadinimai bus renkami iš VšĮ Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro pateikto ankstesniais metais Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo.

 

Komisija atrinks 10 gražių pavadinimų, o iš jų išrinks 3 pačius gražiausius. Visi dešimt pavadinimų taip pat bus pateikti rinkti ir balsuoti kėdainiečiams savivaldybės svetainėje. Surinkęs daugiausiai balsų svetainėje pavadinimas taip pat bus paskelbtas kaip gražiausias.

 

2019 m. suorganizuotame Kėdainių įmonių, įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų rinkimų konkurse laimėtojai buvo „Darni riba“ (Darius Daškevičius, Mažvydas Gaučas), „Sagatė“ (Inga Zinkovskienė), „Stiklių namas“ (Jūratė Gružauskienė). Šie pavadinimai komisijos vienbalsiai buvo pripažinti kaip gražiausi. Parduotuvėlės „Gurkė“ (Justina Kočetova) pavadinimą gražiausiu išrinko kėdainiečiai balsuodami savivaldybės svetainėje.

 

„Šiemet gražiausius rinksime iš 2019 metais registruotų. Taip daroma per respublikinius rinkimus, kuriuos organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija. Džiugu, kad inspekcijos viršininko pavaduotojas sutiko būti komisijos nariu. Jis turi daug patirties, nes respublikiniu mastu konkursas organizuojamas daug metų. Duomenis gausime iš Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro“, − sako komisijos pirmininkė Rūta Švedienė.

 

Gražiausias lietuviškas įmonės ar įstaigos pavadinimas renkamas atsižvelgiant į kelis vertinimo kriterijus: pavadinimas nepažeidžia bendrinės kalbos normų; pavadinimas negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.); pavadinimas neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.); pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla; įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

 

Išrinkti gražiausi pavadinimai bus paskelbti kovo 6 dieną 15 val. savivaldybės organizuotame renginyje. Į jį bus pakviesti visų dešimties atrinktų įmonių bei įstaigų atstovai. Nugalėtojai bus apdovanoti Mero padėkomis ir dovanomis. Į renginį ketina atvykti Valstybinės kalbos inspekcijos vadovai: naujasis viršininkas Audrius Valotka ir jo pavaduotojas Donatas Smalinskas, taip pat valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

 

                                                                                                                       Kėdainių rajono savivaldybės informacija


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt