2020-05-25, pirmadienis, 17:11.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 04:56, leidžiasi 21:33, dienos ilgumas 16:37.

Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ pirmą kartą vyks Kėdainiuose

2019-06-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ pirmą kartą vyks Kėdainiuose

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, projektas „Misija Sibiras“ Kėdainiuose tradiciškai įgyvendins atminties akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu visoje Lietuvoje bus siekiama išsaugoti daugiau nei 100 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų bei likimų.   


 
Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų laikotarpiu Lietuvoje nukentėjo daugiau nei 300 000 žmonių, kurie buvo pasiųsti į kalėjimus ar tremties vietas, išsibarsčiusias po visą Sovietų Sąjungą. Jeigu būtų norima įgarsinti kiekvieną ištremtų ar įkalintų tautiečių vardą, pavardę ar likimą, tai užtruktų 15 parų.

 

„Suvokti tremties skaičius yra labai sudėtinga, dažnai tai mūsų galvose nugula kaip įprastas faktas. Jau ketvirtus metus siekiama, kad tremtis visuomenei asocijuotųsi ne su milžiniškais skaičiais, bet su atskiromis žmonių gyvenimo istorijomis bei likimais. Mūsų karta yra būtent ta, kuri kuria ateitį istorijai, todėl metas tai daryti formomis, kurios vienija ir įtraukią kiekvieną – nesvarbu, ar tai senjoras, kuris pats patyrė tremtį, ar moksleivis, kuris vos pasiekia skaitymų tribūną“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

 

Atminties akcija visuose miestuose sulaukia didelio žiniasklaidos, visuomenės, sprendimų priėmėjų dėmesio. Akcija Kėdainiuose pirmą kartą vyks Knypavos Rinkos aikštėje, kur bus siekiama perskaityti 5 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų bei likimų. Prie skaitymų prisidėti kviečiami visi norintys, kurie gali į atminties akciją registruotis iš anksto adresu www.misijasibiras.lt arba stoti į gyvąją skaitymų eilę akcijos dieną.

 

„Noriu pakviesti kuo daugiau miestiečių prisijungti prie prasmingos akcijos  ir nuoširdžiai tikiu, kad mums ištariant pavardę po pavardės suvirpės ir sakančių ir girdinčių žmonių sielos ir bus išgirsta ne tik pavardė, bet ir  jaudinanti  konkrečios naikintos šeimos istorija. Susikaupkite tai ypatingai minutei, kad jūsų balse ir kūne būtų derama pagarba laisvei, kurią išsaugojo kankinti ir žuvusieji. Pagarba tam, ką šiandien turime, ir drąsa tai prisiminti bei pasiryžimas saugoti ir vertinti“,   ̶  sako meras Valentinas Tamulis.  

 

Taip pat šią Gedulo ir vilties dieną 11 val. 59 min. jau trečius metus Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė. Iniciatyvos metu įstaigos, įmonės, mokyklos, bendruomenės skatinamos minutei sustoti ir pagerbti nuo tremties bei kalinimų nukentėjusius tautiečius. Daugiau apie akciją www.tylosminute.lt.

 

Visi, norintys prisidėti prie projekto „Misija Sibiras“ savo indėliu ir taip sukurti ateitį istorijai kviečiami tai padaryti aukojimo platformoje aukok.lt.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoKėdainiai.lt

Redakcija:
mob. (8 616) 14 144
e.p. info@manokedainiai.lt