2019-01-18, penktadienis, 13:23.     Šiandien Kėdainiuose saulė teka 08:29, leidžiasi 16:27, dienos ilgumas 7:58.
Idėk skelbimą nemokamai

Gauk brandos atestatą neišeidamas iš namų

Skelbimo galiojimo data pasibaigusi.
Gauk brandos atestatą neišeidamas iš namų
Prisitaikyti prie šiuolaikinių žmonių poreikių dėl privalomo mokslo tampa tikru iššūkiu Lietuvos ugdymo įstaigoms. Dabar žmonės skuba, neturi laiko ieškoti informacijos ir nori mokytis kuo paprasčiau. Šią problemą įžvelgusi Kauno suaugusiųjų mokymo centro ir Kauno jaunimo mokyklos komanda siūlo pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą įgyti online būdu: ši ugdymo įstaiga pirmoji Kaune teikia online paslaugas visos Lietuvos moksleiviams (nuo 7 iki 12 klasės).
Kiekviena pamoka transliuojama tiesiogiai, specialiai įrengtame kabinete. Mokytojos dėsto pamokos medžiagą, mokinys kompiuterio ar net telefono ekrane stebi. Jis gali užduoti klausimus, į kuriuos pedagogas atsakys iš karto. Ryšys tarp mokinio ir mokytojo išlieka, tik jis tampa virtualus.
Būtina pabrėžti, jog šis mokymosi būdas skiriasi nuo įprasto nuotolinio mokymosi. Pasak Kauno suaugusiųjų mokymo centro IKT specialisto Sauliaus Černevičiaus, nuotoliniu būdu mokiniai gauna visą reikalingą informaciją, tačiau atsiskaitymams ruošiasi savarankiškai, o konsultuotis su mokytoju galimybės ribotos. Besimokydamas online, mokinys gaus tiesioginę mokytojo konsultaciją, operatyvius atsakymus ir papildomą medžiagą. Be to, internetinės pamokos vyks pagal tvarkaraštį.
Atsiskaitymai gali vykti įvairiomis formomis – internetu arba gyvai. Ar pasitaikys piknaudžiautojų mokinių, kurie atsiskaitymams naudosis tik papildomai patalpinta medžiaga, kai jiems (pavyzdžiui, Kauno jaunimo mokyklos mokiniams) lankomumas yra privalomas? IKT specialistas aiškina, jog pedagogas matys, kurie mokiniai klauso pamokos namuose, o kurie nėra prisijungę, todėl lankomumas bus griežtai kontroliuojamas.
Ugdymo įstaigos analizavo, kokie veiksniai trukdo mokiniams įgyti privalomą vidurinį išsilavinimą. Pavyzdžiui, mokiniai, kurie lanko pagrindinę mokyklą, teigia neturintys mokykloje draugų ir ten jie jaučiasi nesaugiai. Kiti moksleiviai praleidžia pirmas pamokas, nes paprasčiausiai pramiega arba pavėluoja į tarpmiestinį autobusą. Kalbant apie suaugusius mokinius, jiems didžiausios problemos, kaip suderinti darbą ir mokslus, kaip pasiekti aukštų rezultatų, jeigu aiškinamosios medžiagos neužtenka, o atvykti į konsultaciją nėra galimybių. Įvardinę šias kliūtis, mokyklos siūlo jas įveikti pasirenkant online mokymą.
Tiesa, tokia sistema jau išbandyta pasaulyje. Pavyzdžiui, Australijoje šis mokymosi būdas sėkmingai pritaikytas. Šiame žemyne ne kiekviename kaimelyje gali rasti mokyklą ar išsilavinusį mokytoją, todėl mokytis internetu gyventojai jau priprato.
„Naudojantis šiuolaikines technologijas mokslas tampa prieinamas visiems. Taigi nesvarbu, ar žmogus gyvena Vilkaviškyje, ar dirba Kaune. Mokytis online būdu gali kiekvienas. Svarbiausia norėti“, - sako Kauno suaugusiųjų mokymo centro ir Kauno jaunimo mokyklos direktorius T. Lagūnavičius.


Vardas: KSMC

Miestas:  Kaunas

El. p. adresas: cernevicius.s@ksmc..lt

Tel. numeris: +37064582824

Šios dienos vardadieniai